تبلیغات
پرتال قائم - نقش دستگاه‌های اطلاع‌سانی یهودی و وهابی در مقابله با مسئلة مهدویت
 
 
 


ذكر تعجیل فرج،رمز نجات بشر است، مابرآنیم كه این ذكر جهانی بشود.

نقش دستگاه‌های اطلاع‌سانی یهودی و وهابی در مقابله با مسئلة مهدویت

نقش دستگاه‌های اطلاع‌سانی یهودی و وهابی در مقابله با مسئلة مهدویت

دكتر جك شاهین، مؤلف كتاب «عرب‌ها، قومی شرور و بد» دربارة اینكه هالیوود چگونه توانست یك امّت را بد و شرور جلوه دهد، می‌گوید: مسئولان فیلم‌ها در وزارت دفاع آمریكا (پنتاگون) پیوسته در پی تصویری خوب از خود در هالیوود هستند. دكتر شاهین در طیّ پژوهش خستگی ناپذیر خود در سینمای آمریكا كه 20 سال زمان برده است، به این حقیقت رسیده است كه پنتاگون و ارتش و نیروی دریایی و گارد ملّی آمریكا (FBI) همه در حال آماده ساختن خود بر اساس تفكر تولیدكنندگان هالیوودی هستند.....

 

بقیه در ادامه مطلب...


 


نقش دستگاه‌های اطلاع‌سانی یهودی و وهابی در مقابله با مسئلة مهدویت


دكتر جك شاهین، مؤلف كتاب «عرب‌ها، قومی شرور و بد» دربارة اینكه هالیوود چگونه توانست یك امّت را بد و شرور جلوه دهد، می‌گوید: مسئولان فیلم‌ها در وزارت دفاع آمریكا (پنتاگون) پیوسته در پی تصویری خوب از خود در هالیوود هستند. دكتر شاهین در طیّ پژوهش خستگی ناپذیر خود در سینمای آمریكا كه 20 سال زمان برده است، به این حقیقت رسیده است كه پنتاگون و ارتش و نیروی دریایی و گارد ملّی آمریكا (FBI) همه در حال آماده ساختن خود بر اساس تفكر تولیدكنندگان هالیوودی هستند

اشاره:

خداوند بلند مرتبه و بزرگ در كتاب گرانقدر خویش می‌فرماید: «و قضینا إلی بنی اسرائیل فی الكتاب لتفسدّن فی الأرض مرّتین و لتعلنّ علوّاً كبیراً فاذا جاء وعد اولاهما بعثنا علیكم عباداً لنا اُولی بأسٍ شدیدٍ فجاسوا خلال الدّیار و كان وعداً مفعولاً؛ و در كتاب [آسمانی‌شان] به فرزندان اسرائیل خبر دادیم كه قطعاً دو بار در زمین فساد خواهید كرد و قطعاً به سركشی بسیار بزرگی برخواهید خاست ٭ پس آنگاه كه وعدة نخستین آن دو فرارسد، بندگانی از خود را كه سخت نیرومندند بر شما می‌گمارم تا میان خانه‌ها[یتان برای قتل و غارت شما] به جستجو درآیند و این [تهدید] تحقق یافتنی است».
كتاب‌ها و متون مختلف تأكید می‌كنند كه جبهة یهود از جمله جبهه‌های اثرگذار و فعّال در دنیای سیاست به ویژه در منطقة خاورمیانه خواهد بود. با اینكه یهودیان متحمّل سخت‌ترین شكست‌ها در زمان پیامبر اسلام(ص) شده‌اند و پس از آن دیگر تا مدت‌ها هیچ گونه نقش فعّال و اثرگذاری نداشته‌اند و به صورت اقلیّت‌هایی در آمده‌اند، با این حال، پیامبر(ص) در سخنان خود، در مورد آخرالزّمان دقیقاً تأكید نموده‌اند كه یهودیان در آینده دارای قدرت و نفوذ و توان زیادی خواهند شد، به همین دلیل متون شریفة رسیده از اهل بیت(ع) در مورد دجّال و شورش او، حاكی از آن است كه جنبش و شورش او، با گرایش‌های جنبشی لا ابالی‌گری است كه هدف آن، از بین بردن تمام ارزش‌های موجود در جوامع و كشاندن این جوامع به پرتگاه سقوط است و در رأس جبهة دجّال نیز یهودیان حضور دارند. تأكید پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) در مورد نقش یهودیان در آخرالزّمان، یكی از اخبار غیبی است و خود، گواهی بر عظمت پیامبر و راست و درست بودن سخن ایشان است؛ زیرا ایشان از روی هوا و هوس سخن نمی‌گفت و آن سخنان، چیزی جز وحی الهی نبود.
به همین دلیل، چیزی كه باعث شد نگارنده به این موضوع بپردازد، نفوذ و رخنة یهودیان در جوامع ما است كه روز به روز شاهد بروز و گسترش روز افزون آن هستیم. ما همواره می‌بینیم كه از شبكه‌های ماهواره‌ای، برنامه‌های عریان‌گرایی و فسق و فجور پخش می‌شود و جدا از این، فعالیت‌های ویرانگر بسیار زیادی وجود دارد كه اصل عقیدة اسلامی را نشانه گرفته‌اند، مطالبی كه آنها در نشریات مختلف می‌نویسند، و به مسخره گرفتن دین اسلام و ... همه و همه از جملة این موارد هستند. در این بخش سعی خواهیم كرد بر مسئلة نقش دستگاه‌های اطلاع‌رسانی یهودی ضدّ مسئلة مهدویّت، پرتوافكنی نماییم و آن را روشن سازیم. امیدواریم كه به نظر درست در این مورد و حقیقت این مسئله، هر چند به مقدار اندك رسیده باشیم.

1. یهودیان و پیش‌بینی آینده

ما پیوسته شاهد حوادث و رویدادهایی در كشورهای مختلف هستیم و اخبار گوناگونی از آن را می‌شنویم و اطلاع داریم كه چه چیزی بر كشورهای جهان حاكم است و كشورهای مختلف به چه سمت و سویی پیش می‌روند. ما اكنون به خوبی معضل مفصّل كوركورانه گام برداشتن و پرده‌دری و لجام گسیختگی به معنای دقیق این كلمات را در جوامع مختلف مشاهده می‌كنیم.
بی‌گمان، این خط، خطّ و جبهه مخالف و نقطة مقابل دین پاك اسلام و نقطة مقابل خطّ اهل بیت(ع) است كه امام مهدی(ع) زمان ظهور شریفشان در آن گام برمی‌دارند و شكی نیست، امام مهدی(ع) برای گسترش دین اسلام در جای جای جهان تلاش خواهد كرد. روایات، این دین را كه امام آن را در همه جا می‌گستراند، «اسلام جدید» نامیده‌اند، یعنی امام ظهور خواهند كرد و مردم را دعوت به آن اسلامی می‌كند كه پیامبر(ص) آن را آورده است. به همین دلیل، پیش‌بینی می‌كنیم كه اسرائیل، با تلاش زیاد، در پی آن است كه حركت و جنبش امام را در نطفه خفه كند و خود را برای مقابله با ایشان و جنبش مباركشان پس از ظهور آماده می‌كند و سعی می‌كند آتش جنگ با ایشان را بیفروزد، البته یهودیان وسیله و روشی كارآمدتر و اثرگذارتر از جنگ نظامی و كلاسیك و استفاده از ارتش برای این كار یافته‌اند و آن، سلاحِ سخن‌پراكنی و تبلیغات است. بی‌گمان، اسلحة سخن‌پراكنی و تبلیغات، بسیار قدرتمندتر از سلاح‌های كلاسیك و توپ و تفنگ و جنگ و خونریزی است.
آمارها و پژوهش‌ها در دوران ما اشاره به این دارد كه هر كس بر دستگاه‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی سیطره داشته باشد، می‌تواند حاكم مطلق جامعه و جهان باشد و حتّی ممكن است قدرت او از قدرت دولت‌ها و كشورهای قدرتمند نیز بیشتر باشد و البته یهودیان به خوبی از این مسئله آگاه هستند. این درحالی است كه مسلمانان در این مورد، در خواب سنگین غفلت به سر می‌برند و سعی می‌كنند از دسیسه‌چینی‌های اطراف خود چشم‌پوشی كنند؛ توطئه‌ها و دسیسه‌هایی كه هدف آن نابود كردن دین اسلام و گسترش نژادپرستی و قوم‌گرایی و مذهب‌گرایی در میان طیف‌های مختلف مسلمانان است.
به همین دلیل، آنها دستگاه‌های تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی را بهترین وسیله و كارآمدترین ابزار برای نابود ساختن دین پاك محمّدی دیده‌اند. آنها در این راستا، بذر افكار مادّی را در ذهن مسلمانان می‌كارند و این‌گونه، مردم با تمام همّ و غم و حواسشان، متوجّه عالم مادّی و سرمایه‌داری می‌شوند و پیوسته پریشان فكراند و این‌گونه كم كم زنگار مادیات، روح پاك آنها را می‌پوشاند و وجدان بیدار آنها را به خوابی عمیق می‌برد. این روش آنها بسیار موفقیت‌آمیز بوده است. ما در جهان منحرفی زندگی می‌كنیم و در این جهان هویت وجودی انسان چیزی جز گرایش‌های مادی برنامه‌ریزی شده نیست و عموماً همه رفتارهای انسان با غریزه توجیه می‌شود
به همین دلیل، یهودیان این شعارشان را مطرح كردند: «ما یهودیان، تنها سروران جهان و تنها مفسدان آن و محرّكان فتنه‌ها در آن و جلّادان آن هستیم؛ دكتر یهودی، اسكار لیوی».
امروزه، ما در نقشة سیاسی، قدرت اثرگذار یهودیان را كه بسیار سؤال برانگیز است، به خوبی مشاهده می‌كنیم، چه كسی با یهودیان همكاری می‌كند، یهودیانی كه امروزه ششمین قدرت بلامنازع هسته‌ای جهان به شمار می‌آیند.
آنها با پشتكار فراوان سعی می‌كنند تمام ارزش‌ها و باورهای دینی اسلامی را نابود كنند. در پروتكل سیزدهم از پروتكل‌های دانشمندان صهیونیست آمده است: «ما باید مردم را با وسایل و راه‌های گوناگون به لهو و لعب بكشانیم. پس از آن، مردم به تدریج نعمت اندیشة آزاد و مستقل را از دست می‌دهند و همگی با ما هم‌صدا می‌شنوند، زیرا پس از آن، ما تنها اعضای جامعه‌ای هستیم كه شایستگی ارائة برنامه‌های فكری جدید را داریم و آنها پیرو ما می‌شوند».

2. یهودیان و ساخت فیلم‌های توهین‌آمیز نسبت به دین اسلام

افلاطون، فیلسوف شهیر یونانی می‌گوید: «كسانی كه داستان‌ها را روایت می‌كنند، بر جوامع حكومت نیز می‌كنند». او بر سیطرة داستان‌ها و روایات خیالی در تكوین و جهت‌دهی فكر و اندیشة جامعه و اعتقادات و باورهای آن، تأكید می‌كند.
این نكته، اصل و جوهری است كه حاكمان و بزرگان اوّلیة هالیوود در سینما آن را به خوبی دریافته بودند و از آن به عنوان یك ابزار موفقیت‌آمیز و بسیار قدرتمند و اثرگذار برای روایت داستان‌ها و طرح اندیشه‌های مادی و توهین به دین اسلام و نابودی آن، استفاده كردند.
در تأكید این مطلب باید گفت: در پروتكل دوازدهم دانشمندان یهود آمده است: «ما از طریق مطبوعات و روزنامه‌ها، نفوذ قابل توجهی به دست آوردیم. با این حال، خود همچنان پشت پرده ماندیم».
به همین دلیل، یهودیان نقش مهم و غیرقابل انكاری در تسلّط بر همة وسایل اطلاع‌رسانی، از سیما گرفته تا صدا و مطبوعات، بازی كردند. به عنوان نمونه، تاریخ، هیچ گاه رسوایی بیل كلینتون، رئیس جمهور آمریكا را فراموش نمی‌كند و در حقیقت، دستان یهودیان در بر افروخته شدن آتش این مسئله در كار بود و آنها بودند كه این مطلب را در سطحی بسیار گسترده منتشر كردند.
مهم‌ترین چیزی كه توجه و نگاه ما مسلمانان را به عنوان پیروان اهل بیت(ع) به خود جلب می‌كند، تأكید بر یك نقطة بی‌نهایت مهم و بسیار حسّاس در این دوران است. آن نقطه، حمایت از مسلمانان در مقابل وسایل اطلاع‌رسانی و شبكه‌های ماهواره‌ای است، به ویژه پس از آنكه ما از تسلط یهودیان بر بیشتر وسایل اطلاع‌رسانی و تلاش‌های پی در پی و خستگی‌ناپذیر و جدی آنها برای ترسیم تصویری نادرست و زشت از اسلام و مسلمانان، آگاه هستیم. اسكات. جی. سیمون یكی از پژوهشگران مشهور در مورد این تصویر در كتابش تحت عنوان «عرب‌ها در هالیوود، تصویری كه آنها سزاوار آن نیستند» می‌گوید: «صنعت فیلم‌سازی در هالیوود مسئول جا انداختن و القای تصویری [زشت و نادرست] از عرب‌ها در ذهن میلیون‌ها آمریكایی و میلیون‌ها نفر در جهان غرب و در تمام جهان است».
عرب‌ها و مسلمانان در فن و تكنیك متنفر ساختن مردم از چیزی كه خود هالیوود مبتكر آن است، هدف قرار گرفته‌اند و پیوسته آنها مظهر شرّ و بدی و خشونت و عقب ماندگی و جهل و غوطه خوردن در لذت‌جویی و بدی‌ها معرفی شده‌اند. بنابراین، تصویر عرب‌های مسلمان از چارچوب این روش هدفمند و این تصاویر خارج نشده و نخواهد شد؛ تصویر یك عرب بیابانگرد كه دائم در حال كوچ است و در كنارش شتر و چادر و در اطرافش بیابان بی‌آب و علف است یا یك عرب مسلمان غرق در لهو و لعب و لذت‌جویی و فساد و شراب‌خوار و معتاد به مشروبات الكلی یا شخصی بدون تمدن و فرهنگ كه حتّی آداب اخلاقی و رفتاری در راه‌های عمومی و در رفتار با دیگران و حتّی آداب نظافت و غذا خوردن را نیز نمی‌داند یا تصویر مسلمانی تندرو و افراطی و خشك مغز كه چندین همسر با لباس‌های سیاه و پوشیده دارد یا تصویر یك عرب نادان و ابله غربزده كه دائماً مات و مبهوت حیران تمدن غرب است. امّا بیشترین تصویر كه در میان غربی‌ها از مسلمانان گسترش یافته و مسلمانان را با آن می‌شناسند، تصویر یك تروریست جنایتكار و ربایندة هواپیما و كامیون‌ها و منفجر كنندة ساختمان‌ها و قاتل بی‌گناهان است.
همچنین، هالیوود همواره تلاش می‌كند در فیلم‌های خود صحنه‌هایی داشته باشد كه در آن یك مسلمان با صدای بلند فریاد الله اكبر می‌دهد یا یك مناره به نمایش در می‌آید یا صدای اذان به گوش می‌رسد یا تصویر كعبه نشان داده می‌شود.
با مطالعه و تحقیق در تاریخ هالیوود و فیلم‌های ضدّ اسلامی و ضدّ مسلمانان كه در آن ساخته شده، میزان كینة یهودیان نسبت به اسلام مشخص می‌شود.
در كتاب «عرب‌ها، قومی شرور و بد» شاهین بر مسئلة بد جلوه دادن عرب‌ها و مسلمانان در هالیوود اشاره می‌كند و می‌گوید: این كار بر اساس اصول علمی و مسائل روانشناسی و سیاسی بسیار دقیق و حساب شده‌ای انجام می‌گیرد. آنها كارشناسانی دارند كه به خوبی از فرهنگ و زبان عربی، همچنین از تاریخ و سمبل‌های دینی مسلمانان و عرب‌ها آگاهی دارند، هالیوود از سال 1896م. تاكنون حدود 900 فیلم آمریكایی دربارة عرب‌ها و مسلمانان ساخته است.
نقطة عطف پرداختن به عرب‌ها در هالیوود، فیلم «اسیر بیابانگرد بدوی» در سال 1912م. است. در این فیلم یك سناریو وجود دارد كه دائماً تكرار می‌شود و آن اینكه، گروهی از راهزنان بیابانگرد، یك زن سفیدپوست غربی كه نقش اوّل فیلم را دارد، می‌ربایند و در نتیجه، نیروهای نظامی غربی برای نجات او به سرزمین عرب‌ها می‌روند و او را نجات می‌دهند.
جدا از این، فیلم‌های دیگری در این مورد ساخته شد، از جمله فیلم «ترانه‌های عشق» در سال 1923م. عرب‌ها در این فیلم اشخاصی بیابانگرد و دارای پوستی گندمگون و سبزه هستند كه از فرمان‌برداری غربی‌ها سر باز می‌زنند و به گونه‌ای عجیب بر آنها شورش می‌كنند و خود را با روشی زیركانه و مكّارانه، حاكم تمام شمال آفریقا قرار می‌دهند.
در فیلم «قهوه‌خانه در قاهره»، سال 1924م. نیز عرب‌ها به صورت قاتلاتی نشان داده می‌شوند. در این فیلم یك عرب، یك مرد انگلیسی و همسرش را به قتل می‌رساند، امّا دختر این خانواده را نجات می‌دهد تا او را از آن خود سازد و او را به همسری خود برگزیند. البتّه نویسنده تلاش می‌كند در این مورد خود را بی‌طرف نشان دهد. فیلم «افتخار صحرا» 1928 م. به زندگی‌نامة شخصی به نام قاسم بن علی می‌پردازد. او رهبر قبیله‌ای در صحرا است و یك مسئول فرانسوی و همسرش را دستگیر می‌كند تا آنها را شكنجه كند. در سال‌های آغازین دهة 30، تصویری كارتونی از عرب‌ها و مسلمانان در سینمای هالیوود حاكم شد. این سال‌ها، فیلم‌هایی ساخته شد كه در آن مسلمانان در ظاهر به صورت افرادی كه هواپیما می‌ربایند و تهدید به انفجار آن می‌كنند، ظاهر شدند و آغاز این جریان در فیلم «ارز سیاه» در سال 1936 بود، پس از آن، تصویر مهاجر جنایتكار كه امنیت آمریكا را تهدید می‌كند، در فیلم «گشتی رادیو» 1937 نصیب مسلمانان و عرب‌ها شد. پس از آن مجموعة فیلم‌هایی ساخته شد كه مسلمانان در آن به عنوان تروریست و تشنة خون، به تصویر كشیده می‌شدند. در دهة چهل و پنجاه قرن گذشته نیز هالیوود شاهد تولید بیش از 100 فیلم بود كه تصویری كارتونی و منفی از مسلمانان ارائه می‌داد. این فیلم‌ها دقیقاً هم‌زمان با كشف میدان‌های بزرگ نفتی در كشورهای اسلامی بود.
پس از این «عرب‌ها و مسلمانان» شیوخ نفت معرفی می‌شدند كه در چادرهای خود در صحراها زندگی می‌كردند و پشت چادرهای آنها ماشین‌های لیموزین و شترها و زنانی كه لباس سیاه پوشیده بودند، وجود داشت یا در این فیلم‌ها نشان داده می‌شود این شیوخ در كشورهای غربی به خوش‌گذرانی و عیش و نوش مشغول شده و پول‌های خود را به پای زنان بور و زیبای غربی می‌ریزند.
با رشد جنبش و جریان پان عربیسم و اوج گرفتن جنبش‌های آزادی‌بخش عربی، عرب‌ها، هم پیمان كمونیسم و دشمن سرسخت غرب معرفی شدند.
در آن زمان، فلسطینی‌ها (تروریست) به صورت ربایندگان هواپیما در حدود 45 فیلم معرفی شدند و فیلم عروج (1960) كه پل نیومن در آن بازی می‌كرد، یكی از آن گونه فیلم‌ها است. حوادث این فیلم در فلسطین در سال 1947 م. روی می‌دهد. عرب‌ها در این فیلم به صورت اشخاصی شرور و بد سیرت و هم پیمان نازی‌ها معرفی می‌شوند كه باعث به وجود آمدن فاجعه‌های انسانی بسیاری در حقّ دیگران، به خصوص یهودیان می‌شوند.
امّا در فیلم «زندانی» كه نیمة سال 1974 ساخته شد، دیوید جانسون قهرمان، برای كشتن تروریست‌های فلسطینی به نیروهای اسرائیلی می‌پیوندد.
انقلاب اسلامی و ایران و انقلابیون نیز در دهة هشتاد از نگاه هالیوودی‌ها دور نماندند. آنها تلاش كردند مسلمانان را به صورت اصولگرایانی تروریست كه شعار مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریكا و مرگ بر تمام دشمنان اسلام سر می‌دهند، معرفی كنند. آنها این اشخاص را به صورت كسانی كه از دین برای توجیه اعمال خشونت‌آمیز، هواپیماربایی، انفجار اماكن مختلف و تلاش حتّی برای به قتل رساندن رئیس جمهور آمریكا استفاده می‌كنند، معرفی می‌كنند.
در سال 2000 م. هالیوود، فیلم «قوانین ارتباط» را ساخت. این فیلم، نژادپرستانه‌ترین فیلم ضدّ مسلمانان و عرب‌ها توصیف شده است. در این فیلم یمنی‌ها به عنوان تروریست‌هایی معرفی می‌شوند كه همانند دیوانگان در مقابل سفارت آمریكا، بر ضدّ آمریكا فریاد سر می‌دهند و آن را سنگ‌باران می‌كنند و تفنگ‌داران مارینز (نیروی دریایی) را كه تلاش می‌كردند گروگان‌های داخل سفارت را آزاد كنند، می‌كشند.
در گزارشی كه روجر دابسون در روزنامة انگلیسی ایندپندنت، منتشر كرده، گفته است، در زمانی كه دیدگاه مردم به طور كامل در مورد سرخ‌پوستان تغییر كرده و با آنها به عنوان ساكنان اصلی و حقیقی آمریكا رفتار می‌شود و همچنین در زمانی كه پرده‌های آهنین كمونیسم با فروپاشی اتّحاد جماهیر شوروی، فرو افتاده است، اكنون تمام شرارت‌های مطلوب در فیلم‌های هالیوودی، به عرب‌ها نسبت داده می‌شود.
دابسون اشاره می‌كند، بسیاری از فیلم‌هایی كه هالیوود از سال‌های پایانی دهة نود قرن گذشته تا سال 2006 تولید كرد مسلمانان تنها به صورت تروریست‌ها یا میلیاردرهای شرور معرفی می‌شوند و زنان مسلمان نیز یا در فیلم‌های آنها خواننده‌اند یا رقّاص رقص‌های شرقی، این مسئله‌ای است كه از زمان تولید فیلم‌های وسترن، كابویی و سرخ‌پوستی، روی نداده بود؛ زیرا هالیوود، چنین دشمنی گسترده‌ای را در مقابل هیچ گروه خاصّی آن گونه كه دابسون می‌گوید، به چشم خود ندیده بود.
شاید همة اینها انگیزه‌هایی داشته كه باعث شده این سازمان و دستگاه تبلیغاتی جهانی تمام نیروهایشان را به كار گیرند تا عرب‌ها و مسلمانان را از چشم میلیون‌ها نفر انسان در جهان كه با شور و شعف خاصّی فیلم‌های هالیوودی را دنبال می‌كنند، بیندازد و اینجا نمی‌توان منكر دست داشتن یهودیان در این كار شد. یهودیان با سینما و وسایل ارتباط جمعی و تبلیغاتی آمریكا بازی می‌كنند و آنها را در تسخیر خود در آورده و از آن، در جهت منافع یهودی خود استفاده می‌كنند. منافعی كه ریشه در دوران آغازین حكومت اسلامی توسط پیامبر اسلام(ص) دارد.
همچنین می‌توان نفوذ دستان آلودة یهودیان را در كارگردانی حوادث، در بیاناتی كه در تاریخ 5 آوریل 1996، براندر نمایندة آمریكایی بر زبان آورد، لمس كرد. او در طیّ گفت‌وگویی در برنامة آمریكایی لاری كینگ شو كه تهیه كنندگی آن را لاری كینگ یهودی بر عهده داشت، به صورت زنده اعلام كرد كه «یهودیان بر هالیوود فرمانروایی می‌كنند و آنها اكنون، مالك هالیوود هستند». این گونه، طوفانی كه این سخنان او به راه انداخت، وزیدن گرفت و سؤالات زیادی در مورد هالیوود و تصمیم گیرندگان آن مطرح شد و بسیاری از مردم سؤال می‌كردند، چگونه ممكن است یك اقلیت در آمریكا كه جمعیتشان بیش از دو و نیم درصد كلّ جمعیت آمریكا نیست، بتواند نه تنها بر صنعت سینما، بلكه بر تصمیم‌گیری‌های سیاسی ایالات متحده، تأثیرگذار و حاكم باشد.
در شمارة آگوست مجلة «مومنت» كه به یك یهودی تعلّق دارد، مایكل مدفید كه او نیز یك نویسندة یهودی است. سؤال می‌كند، چگونه است و چه رازی در كار است كه تمام فیلم‌سازان و دست‌اندركاران اصلی سینما در آمریكا از یهودیان هستند؟ به نظر نگارنده، راز این كار در این نكته است كه آنها بسیار تمایل دارند بر عقل، اندیشه و فكر عرب‌ها و مسلمانان حاكم شوند و بذر افكار و اندیشه‌های لاابالی‌گری و فراماسونری را در ذهن و وجود آنها بكارند و مسلمانان را دچار پریشان فكری كنند و آنها را از دین دور كرده، در مرداب كفر و الحاد و رذایل اخلاقی غرق كنند. شاید یكی دیگر از اهداف آنها، ریشخند كردن به مسلمانان و به تمسخر گرفتن اسلام باشد.
اكنون، آنها مشغول به اجرا در آوردن طرح‌ها و نقشه‌هایی هستند كه در زمان حكومت پیامبر اسلام(ص)، نتوانستند آن را عملی كنند. آنها امروزه تلاش می‌كنند آن را به روش‌های مختلف به مرحلة اجرا درآوردند. آن روش، سیطره بر حكومت‌ها و مردم از طریق صنعت سینما و برخی دستگاه‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی است و آنها با این وسایل، اسلام را به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، دینی تروریست پرور معرفی می‌كنند.
اینجا باید اشاره كرد كه سینمای صهیونیستی كه در طیّ سال‌های گذشته، خطر بزرگی برای مسائل اسلامی به وجود آورده، از بهره‌برداری از متغیرهای بین‌المللی اخیر و آینده چشم‌پوشی نخواهد كرد و شاید به زودی شاهد فیلم‌هایی با گرایش‌های صهیونیستی باشیم كه به دین اسلام به عنوان دین ترور می‌پردازد و در این راستا از تبلیغات آمریكا ضدّ اسلام و مسلمانان بهره‌برداری می‌كند و از درك و فهم نادرست آمریكایی‌ها و غربی‌ها نسبت به اسلام و مسلمانان سوء استفاده كند، به ویژه پس از انفجارات نیویورك و واشنگتن در تاریخ 11/9/2000 و پس از حملات ستمگرانة آنان بر ضدّ اسلام، كه سازمان‌های یهودی و راست‌گرای آمریكا و اروپا از آن به دور نبوده‌اند.
كار به آنجا رسیده كه شایعاتی مبنی بر این وجود دارد كه قرار است هاریسون بازیگر نقش قهرمان فیلمی شود كه مربوط به زندگی پیامبر است و این خبر در «روزنامة الاخبار المصریّـ[»، در تاریخ 28/1/2008 به چاپ رسیده و در مجلة الاهرام العربی در تاریخ 4/3/2000 بار دیگر این خبر منتشر شده است.
این گونه به نظر می‌رسد كه هدف آنها از همة این كارها، اهانت به پیامبر و زیر سؤال بردن ایشان است و كاریكاتورهای موهن نیز چیزی جز از این قبیل كارها نیست كه سعی می‌كند پیامبر اسلام را زیر سؤال ببرند و این خود مصداق بسیار روشنی از این‌گونه كارها است كه منشأ آن، یهودیان یا مسیحیان اصولگرا هستند كه باورهای دینی مسلمانان را به ریشخند می‌گیرند؛ زیرا آنها حقانیت دین اسلام و اینكه آن آخرین دین است و همچنین، حقیقت داشتن ظهور رهایی دهنده و نجات‌بخش بشریّت را خوب می‌دانند.
با در نظر گرفتن این نكته، علّت تمایلات واقعی و پنهان این حكومت كوچك برای تصاحب و در اختیار داشتن چنین زرّادخانة بزرگی از سلاح‌های اتمی، برای ما روشن می‌شود.
آنها خود را برای جنگ بسیار بزرگ «آرمگدون»، آماده می‌كنند. آنها پیش بینی می‌كنند جنگ آرمگدون، جنگی همه جانبه و بزرگ و هسته‌ای خواهد بود كه با آن كشورهای شرور از بین می‌روند.

3. دستان آلودة وهابیت و سرمایه‌گذاری در هالیوود

نباید فراموش كرد كه وهابیت چه نقشی در اهانت به دین اسلام و بد جلوه دادن آن با تلاش‌های بسیار جدّی آنها در میان تمام مردم جهان، ایفا كرده است، آنها دین اسلام را به گونة دینی نژادپرستانه معرفی كرده‌اند كه پیروان آن بسیار متعصّب و خشك مغز هستند و از زنان سوءاستفاده می‌كنند و دیگران را به ریشخند می‌گیرند.
به همین دلیل است كه می‌بینیم دستان پلید وهابیت در ضربه زدن به دین اسلام به همراه وفادارترین هم‌پیمان خود یعنی یهودیان، نمود پیدا می‌كند. شاهد این مسئله، این است كه رابرت مردوخ میلیاردر استرالیایی، صاحب شبكة فاكس نیوز كه شبكه‌ای راست گرا و بسیار تندرو است، در خواب هم نمی‌دید عربستانی‌های وهابی در امپراتوری اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی او كه دشمنی آن با اسلام زبانزد همه است و پیوسته بی‌قید و شرط در تمام اخبار خود از اسرائیل حمایت می‌كند، سرمایه‌گذاری كنند. ولید بن طلّال، این رؤیا را تبدیل به واقعیت كرد، این در حالی بود كه علمای دینی و روشنفكران عربستان كه شیعیان را كافر به شمار می‌آورند، تنها به خاطر اینكه شیعیان پیروان اهل بیت(ع)‌اند، در این مورد سكوت اختیار كردند. آنها در مورد شیعیان، فتواهای عجیبی صادر می‌كنند و حتّی ریختن خون شیعیان را مباح می‌دانند و با خاك یكسان كردن قبرهای امامان شیعیان را كاری پسندیده می‌شمارند. در حالی كه در برابر این معامله، سكوت مرگ‌باری اختیار كردند.
شایان ذكر است كه شركت «المملكـة القابضة» كه ولید بن طلال یكی از شاهزاده‌های سعودی، مالك آن است 7/30 درصد برابر با 6/2 میلیارد دلار از سهام‌های شركت «نیوز كورب» تابع شبكة «فاكس نیوز» و شبكه‌های دیگر این مجموعه را دارا است، شهروندان عربستانی در ریاض و القصیم و مكّه می‌توانند برای خرید سهام شركت «المملكـ[ القابضـ[» نام نویسی كنند و سهام آن را خریداری كنند. این شركت مستقیماً در شبكة فاكس نیوز و نیوز كورب سرمایه‌گذاری می‌كند و ولید بن طلال رابطة مستقیم و گرمی با شریك خود رابرت مردوخ كه در نیویورك زندگی می‌كند دارد و خرید و فروش سهام‌های شركت المملكـ[ القابضـ[ در حال انجام است.
شایان ذكر است از زمانی كه ولید اقدام به خریداری سهام در شركت مردوخ كرده، شبكة فاكس نیوز و شبكه‌های تابع آن، به طور كامل دست از انتقاد از خانوادة سلطنتی عربستان و افراد خانوادة حاكم شسته و از میزبانی مخالفان یا منتقدان حكومت عربستان و سیاست‌های آن، خودداری كرده‌اند. با این حال، این مجموعه، دست از حمله به اسلام و كمك به منافع یهودیان در هر موقعیتی و به هر شكلی بر نداشته است و می‌توان دریافت كه هدف آن، نابودی اسلام و بد و زشت و نادرست جلوه دادن تشیّع از طریق سرمایه‌گذاری در ایجاد فرقه‌ها و عقاید مختلف كه بنیان جامعه را ویران می‌سازد، است.

4. دستگاه‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی یهودی ـ هالیوودی و سیاست آمریكا

بسیاری از منتقدان بر این باورند كه هالیوود و واشنگتن از یك منبع تغذیه می‌شوند و آن دو در یك خط و در جهت تحقق یك هدف مشترك تلاش می‌كنند.
این گونه به نظر می‌آید كه این آمادگی زود هنگام به خاطر ترس از مجهولات آینده و سرنوشت حتمی و پیش‌بینی شدة آنها به دست امام مهدی(عج) و حضرت عیسی(ع) است. در تفسیر آیة «و إن من أهل الكتاب إلّا لیؤمننّ به قبل موته» آمده است. علی بن ابراهیم در تفسیر خود با استناد به شهر بن حوشب گفته است: حجاج گفت، ای شهر، در كتاب خداوند آیه‌ای هست كه مرا رنجور ساخته است، پس حجاج گفت: من دستور می‌دهم گردن مسیحیان و یهودیان را بزنند، سپس با چشمان خود مراقب آنها هستم، امّا نمی‌بینم كسی از آنان به دین اسلام در آید. او گفت: آن‌گونه كه شما آن را تأویل كردید، نیست. او گفت: پس چگونه است؟ ابن حوشب گفت: حضرت عیسی(ع) پیش از روز قیامت در دنیا فرود می‌آید و هیچ یهودی و غیریهودی باقی نمی‌ماند مگر آنكه به او ایمان می‌آورند و او پشت سر مهدی(ع) نماز می‌گذارد.
جری فالویل در یك سخنرانی در سال 1978 در اسرائیل گفت: خداوند آمریكا را دوست دارد؛ زیرا آمریكا اسرائیل را دوست دارد و در تجسّم بخشیدن به آنچه كه گفته شد، دستگاه‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی و سینمای آمریكایی ـ یهودی نقش غیرقابل انكاری در مقدمه چینی برای وارد شدن به این از طریق آماده ساختن امكانات و بودجة لازم برای مقابله با مسلمانان به رهبری امام مهدی(ع) كرده‌اند. تا آنجا كه آنها یك فیلم به نام آرمگدون ساختند كه شبكة MBC روز 12 جولای سال 2006، آن را پخش كرد و بوس ویلز قهرمان این فیلم است.
دكتر جك شاهین، مؤلف كتاب «عرب‌ها، قومی شرور و بد» دربارة اینكه هالیوود چگونه توانست یك امّت را بد و شرور جلوه دهد، می‌گوید: مسئولان فیلم‌ها در وزارت دفاع آمریكا (پنتاگون) پیوسته در پی تصویری خوب از خود در هالیوود هستند. دكتر شاهین در طیّ پژوهش خستگی ناپذیر خود در سینمای آمریكا كه 20 سال زمان برده است، به این حقیقت رسیده است كه پنتاگون و ارتش و نیروی دریایی و گارد ملّی آمریكا (FBI) همه در حال آماده ساختن خود بر اساس تفكر تولیدكنندگان هالیوودی هستند و تلاش می‌كنند فیلم‌هایی مردمی و قدرتمند و تأثیرگذار بسازند كه هدف از آن، تمجید از آمریكا و ستایش از آن به خاطر پیروزی بر انواع شرها كه در مسلمانان نمود می‌یابد، است و در فیلم‌هایی مانند «اصول بازی» در سال 2000 و «دروغ‌هایی واقعی» در سال 1994 م، «تصمیم‌های نافذ» سال 1996، «حملة آزادی» سال 1998، FBI مستقیماً در آن شركت داشته و به تولید كنندگان این فیلم‌ها كمك كرده است. همچنین در فیلم «حصار»، سال 1998 كه داستان آن این گونه است كه چند آمریكایی عرب تبار دست به حملة مسلّحانه در شهر مانهاتن می‌زنند، نیز از این قبیل است.
پس از حملات یازدهم سپتامبر، كمیته‌ای متشكل از مشاوران رئیس جمهور آمریكا، جورج بوش پسر و رهبران حزب او و تولیدكنندگان و سازندگان بزرگ سینمای آمریكا بر ضرورت آماده ساختن ذهن و فكر و آرای عمومی برای ورود به جنگی طولانی مدت ضدّ تروریسم كه عرب‌ها و مسلمانان نماد آن به شمار می‌آمدند، تأكید كردند و این گونه شد كه در صفحات تلویزیون و صفحات نمایش فیلم‌ها و در جامعه، عرب‌ها و مسلمانان دشمن آمریكایی‌ها معرفی شدند و جای سرخپوستان و روس‌ها و آلمانی‌ها را گرفتند.
اینجا برای هر پژوهشگر روشن بینی كه تلاش می‌كند به حقیقت برسد، روشن می‌شود كه تمام این اتّفاقات همه به خاطر در اختیار گرفتن تمام قدرت‌ها و نیروها و تلاش برای مقابله با عرب‌ها و مسلمانان و پیروان اهل بیت(ع)، به ویژه مقابله با كسی است كه حكومت حقّ و عدالت را بر پا می‌دارد و حكومت جهانی را بنیان‌گذاری می‌كند و او كسی جز امام مهدی(عج) نیست.
از جابر نقل شده است: مردی نزد امام صادق(ع) رفت. امام مطالبی بیان كرد سپس فرمود: «او (امام مهدی(ع)) تورات و دیگر كتاب‌های آسمانی را از غار انطاكیه خارج می‌سازد و میان اهل تورات با تورات و میان اهل انجیل با انجیل و میان اهل زبور با زبور حكم می‌كند».

خاتمه

سخن اینكه ما با جنگی روبه‌رو هستیم كه بسیار سخت‌تر و وحشتناك‌تر از جنگ‌های كلاسیك است. این جنگ، جنگ افكار و ارزش‌ها و اعتقادات و باورها است. آنها تلاش می‌كنند افكار و اندیشه‌ها و ایده‌های ویرانگر خود را به هر روش ممكن با كارتن‌ها كه مخاطبان آن عموماً كودكان و نوجوانان هستند القا كنند، تا سرشت سالم و پاك ما را آلوده سازند و افكار مادّه‌گرایی و الحادی در آن تزریق كنند و می‌خواهند اسلام و مسلمانان را نابود كنند. آنها به بزرگان این دین، از جمله پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت ایشان، حمله می‌كنند و این تنها یك علّت دارد، آن هم هراس آنها از اینكه مؤمنان وارث زمین‌اند و این كاری است كه امام مهدی(ع) كه با آنها با كتابشان احتجاج می‌كند، به انجام می‌رساند.

سحر جبار یعقوب
مترجم: سید شاهپور حسینی
ماهنامه موعود[ ]
[ مرتبط با ] : مهدویت
ن : محمد مهدی واحدتی نیا
ت : شنبه 1 خرداد 1389
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.